Blog

Ünlü DJ’ler açıkladı: Ay sonunu zor getiriyorduk

38 milyon dolarla geçen yılın en çok kazanan DJ’leri listesinde üçüncü sırada yer alan The Chainsmokers’ı kimse tutamıyor. Dört yıl önce kimsenin tanımadığı ikili artık dünyayı turlayıp milyonları peşinden koşturuyor.The Chainsmokers’ın Everybody Hates Me adlı şarkısının girişinde grup üyelerinden Andrew Taggart’ın sesi duyuluyor: “Haydi bir kez daha deneyelim. Ama bu kez tam sayko olsun.”

Yılda 250 performans, başta Grammy olmak üzere onlarca ödül, sayısız hayran, kazanılan milyonlarca dolar… Kısa sürede kat edilen yol uzun ama bunun da bir bedeli var elbette. Müziklerinin kendilerinin deyimiyle daha ‘sayko’, daha karanlık hale gelmesi belki de bunun ispatı.

Son yılların en başarılı DJ ikilisi, 3 Ağustos’ta İstanbul’da Charm Music ve Epifoni etkinliği Play kapsamında sahneye çıkacak. Aynı gece Lost Frequencies ve Mahmut Orhan da performans sergileyecek.

Konser öncesi Andrew Taggart ve Alex Pall’a yanıtını merak ettiğimiz soruları yönelttik.

– Büyük bir başarı yakaladınız. Ama aynı oranda da eleştiriliyorsunuz. Akıl sağlığınızı nasıl koruyorsunuz?

– Güzel bir soru. Aslında bu konunun üzerinde uzun uzun düşünmek için vaktimiz olmuyor. Yaşadığımız maceralar bize ilham veriyor ve yaptığımız işe devam etmemiz yönünde kamçılıyor. Her zaman arkamızda olan, harika arkadaşlara ve ailelere sahip olduğumuz için de ayrıca çok şanslıyız. Her şeyin başı, pozitif bir bakış açısına sahip olmak.

– Bir röportajınızda size “Normal bir gününüz nasıl geçiyor?” diye soruluyor. Siz de “Artık hiçbir şey normal değil” yanıtını veriyorsunuz. Eskiden günleriniz nasıl geçiyordu?

– Geçmişe dair en net hatırladığımız, o dönem hayatta ne yapacağımıza ilişkin duyduğumuz endişe ve baskı. Bu durum özellikle geceleri uykularımızın kaçmasına neden oluyordu. Ay sonunu zor getirdiğimiz sabah 9-akşam 5 işlerde çalışıyorduk. İlk günden bugüne kaydettiğimiz mesafeyi görünce kendimizle gurur duyuyoruz.