B

u yazımızda,dünyanın en zevkli işlerinden biri olan Dj’likte yaşanılan genel problemlerden bahsedeceğiz.

Özellikte ülkemizde DJ’lerin büyük bir bölümünün iş bulabildiği yerler,ege ve Akdeniz bölgesindeki 5 yıldızlı hotellerdir.

blank

Burada yapılan iş müracatlarında,Dj&Animasyon diye bir kavram vardır.

En başta bu saçmalığa değineceğiz.

Dj’lik sanatsal bir iştir,Animasyonla alakası yoktur.Fakat sizin işe girebilmeniz için Animasyon işinide kabul etmeniz gerekmektedir.

blank

Şimdi insanları müzik çalarak eğlendirmek çok zevkli bir olaydır.

Fakat gündüz Palyaço kıyafeti giyip anime tarzı etkinlik yapmak için aynısını söyleyemeyeceğiz.

Sonuçta çalıştığınız Club gece 3 yada 4’den önce kapanmıyor ve sizin yatmanız 5 veya 6 yı buluyor.Uykunuzu alamadan sabah saat 10’da Palyaço kıyafetleriyle etkinlik yapmak kabus gibi…

blank

Ayrıca diğer bir ‘’Baştan Kural Hatası’’ ise,mekan işletmecilerinin aslında o mekanda çalan müzikle ve o felsefe ile hiç alakalı olmayan tipte insanlar olmasıdır.

Bunların dışında,Dj’lik çoğunlukla SSK’lı statüde bir iş olmadığından dolayı maalesef insanlar Dj’lere değişik bir göz ile bakmaktadır.

blank

Bunların dışında ise ufak tefek problemlerden bahsedecek olursak mesela şarkı istekleri diyebiliriz.Siz kafanızda bir tarz ve plan belirlediğiniz esnada birilerin gelip alakasız tarzda bir parça istemesi gibi diyebiliriz.

blank

Diğer problemler ise çoğu zaman kullanılan Elektronik aletlerin yetersizliğinden kaynaklanan problemlerdir.Bu problemleri detaylı olarak incelemek isterseniz ‘’Canlı Performans Stresi’’ isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

What's your reaction?
0cool0bad0lol0sad

Add Your Comment